اخبار سالیار

  • 14
  • 550 مرتبه
شرکت حمل ‌و‌ نقل سنگین ماموت (MAMOET)

شرکت حمل ‌و‌ نقل سنگین ماموت (MAMOET)

1397/09/22 03:47:34 ب.ظ

ماموت محصول ادغام سه شرکت حمل‌و‌نقل هلندی «HTM Goedkoop»،«Van Wezel» و   «Stoof»، بین سال‌های 1971 و 1973 میلادی است. فلسفه شرکت حمل ‌و‌ نقل ماموت اجرای حمل ‌و‌ نقل یکپارچه از محل تولید تا محل کار از طریق زمین و دریاست که به موجب آن، به حمل محموله‌های پروژه‌های عمرانی و جابه‌جایی اجسام غول‌پیکر و فوق‌سنگین به مقاصد خاص می‌پردازد.


شرکت حمل ‌و ‌نقل «ماموت» یکی از     شرکت‌های پیشرو در زمینه حمل    فوق‌سنگین و شرکت‌های حمل خاص    است که در این زمینه از ناوگان    تخصصی حمل ‌و ‌نقل و بالابر، کشتی‌ها    و  وسایل نقلیه با گنجایش بیش از    13 هزار تن، بهره می‌برد. این   شرکت  که  در  هلند واقع شده است،  از طریق شرکت‌های تابعه اصلی از  جمله «شرکت بین‌المللی ماموت دکالیفت» که عملیات  زمینی این   شرکت را انجام می‌دهد،  «کشتیرانی    ماموت» که ماموریت  اقیانوس پیمایی این شرکت را بر عهده  دارد و دیگر شرکت‌های زیرمجموعه که به صورت شبکه‌ای در اقصی نقاط دنیا به فعالیت مشغول هستند، اقدام به سرویس‌دهی می‌کند. به معنای ساده‌تر، هرگاه سخن از جابه‌جایی اجسام بزرگ و سنگین به میان می‌آید، نخستین انتخاب، «ماموت» خواهد بود. حوزه فعالیت ماموت ترکیب حمل ‌و‌ نقل زمینی و دریایی، این شرکت را قادر به ارائه پروژه‌هایی در مقیاس بسیار سنگین و همچنین حمل‌و‌نقل در فواصلی بسیار دور میکند. «ماموت» متخصص عملیات‌ حمل ‌و ‌نقل در مقیاس بزرگ، از جمله حمل‌ راکتور هسته‌ای، نیروگاه‌های برق، پانل‌های پیش‌ساخته معدنی و دیگر پروژه‌های سنگین است که اغلب در مکان‌های دورافتاده و بدون جاده و دیگر زیرساخت‌های وابسته به حمل ‌و ‌نقل سنگین، انجام می‌شود.


 ناوگان ماموت از تریلرهای خود کششی مدولار (SPMT)، با ظرفیت بیش   از 11 هزار تن تا پلت‌فرم‌های حمل‌و‌نقل سنگین، با ظرفیت بیش از 12   هزار تن را شامل می‌شود. ناوگان این شرکت شامل بیش از 85 سیستم   تریلر جاده‌ای، بیش از 70 سیستم تریلر جاده‌ای سنگین با ظرفیت بین   25  تا 100 تن، بیش از 100 کامیون سنگین و ناوگانی متشکل از   جرثقیل‌های چنگک‌دار با ظرفیت بیش از 20 تن است. «ماموت»   همچنین  از 20 سیستم بالابر هیدراجک ساخت خود، که قادر به بلند   کردن بیش از 7 هزار تن است، بهره می‌برد. ناوگان 200 جرثقیلی این   شرکت توانایی بلند کردن اجسام با بیش از 2 هزار تن وزن را داراست.

 

 ماموریت‌های باورنکردنی، شکست رکورد حمل ‌و ‌نقل با حمل بزرگ‌ترین   پره توربین دنیا: «ماموت»، بلندترین پره توربین دنیا، به طول 88 متر را از مبدا شرکت  «LM Wind Power»، بزرگ‌ترین شرکت سازنده روتور در دنیا حمل و نصب نموده است.